Barışmak
PROJELER
Projenin amacı, Ortaköy’deki terk edilmiş Yetimhane’yi yeniden işlevlendirmek ve iç mekânda hidroponik, dış mekânda da yükseltilmiş yataklarda topraklı tarım teknikle..
Terk edilmiş bir bina olan Ortaköy Yetimhanesi, Ulusal ve Uluslararası tasarımcıların yaptıkları çeşitli uygulamalar ile binayı Festival..
Projenin amacı, Dünya Barış Parkı’nda yer alan süs havuzunu balık beslenen ve meyve, sebze ve yeşillik üretilen bir kent bahçesine dönüştürmek. Bunu başarmak için ekoloji..
“Ne yaptık biz sahi burda bunca vakit, dört mevsim, oğul uşak, bez tarak? Ne yapacaksın bir düzen var, ilahî düzen, yaprak düşüyor, güzelim kuşl..
Tasarımcının bu çalışmasındaki ana amacı doğayla iç içe geçmiş bir tasarım oluşturmaktır.
Türkiye’de yetişen, farklı toprakları temsil eden 5 bitki aynı saksıda, aynı toprakta yetişecek. Bu saksı dev şekilde Beşiktaş’a yerleştirilecek..
Mevsim çiçeklerinin kullanılmasıyla oluşturulan labirent formatındaki tarla, etrafı perdelerle çevrilmiş ve çeşitli görsel gösterilerin yapılaca..
Tasarımcı, toprağı ve toprağın sahip olduğu doğal bitki örtüsünü kullanarak bitkisel bir oluşum gerçekleştirmektedir.
Shinji Turner-Yamamoto, Japon asıllı Amerika’da yaşayan bir sanatçı. Yaptığı resim, heykel ve uygulamalarda malzeme olarak ağaçlar, fosiller ..
Hurda arabalar, çiçek aranjmanları ile süslenerek Beşiktaş’ın çeşitli yerlerinde renkli görüntüler oluşturacak.
Coccinellidae familyasından gelen Uğur Böcekleri, kültürümüzde “uğur” getirdiklerine inanıldığı için “uğur” böceği olarak adlandırılmıştır. Uğur getirmelerinin yanı sıra,..
Beşiktaş sakinlerin kullanılmış pet şişeleri saksı olarak kullanılacaktır. Geridönüşüm avizeleri Beşiktaş’ın çeşitli noktalarında sergilenecekti..
3 metre çapında iskelet üzerine bitkilendirme. Dünya’da var olan farklı bitki örtüleri ve biyolojik çeşitliliğin bir yorumlaması olarak f..
SONSUZ YEŞİL DÖNGÜ projesinde kullandığı sistem YEŞİL DUVAR sistemidir. Bu sistemin uzun vadede çok sıcak ve kuru bölgeler için bir çözüm olacağını belirtmek için tasarla..
Çöl:Bol bol yeşil ve canlı renklerle özdeşleşmiş doğa anlayışımızın sınırlarını zorlayalım. Bu odada, ekosistemin zenginliklerinden biri olan çöl habitatını hi..
Soyoung Chung Seul’de doğmuş, Paris’te güzel sanatlar okumuştur. Çiçek Ev’de ayna ve küçük bahçe temalı disklerden oluşan bir enstalasyon se..
Uluslararası Moda Okulları Birliği (IFFTI) üyesi olan İMA, dünyada kabul görmüş alışılmışın dışında bir eğitim programı sunar. İstanbul Moda Akademisi (İMA)..
Elimizde tutamasak da içine girip doğanın sesini dinleyebileceğimiz dev buket.
Beşiktaş Halk Eğitim Merkezi önderliğinde, kursiyerler tarafından oluşturulan çiçekli filelerle Beşiktaş’taki inşaatlar süslenecek. ..
Genellikle kağıtlarla şiirsel tasarımlar gerçekleştiren sanatçı, festival için 3 farklı kağıt çiçek uygulamasını halkla buluşturacaktır. Bir çalışmasında duvara orig..