Seyir

PROJELER
Barışa giden birçok yol tasvir edilmiştir. ‘Yollar her taraftan gider, bazıları belirsiz ve bazıları net görünür. Yolda karşılaşılan zor..
İki Yönlü Bahçe, içine giren ziyaretçiyi bir konu hakkında farklı yollarda gezdirerek ilgiyi kızıştırmayı ve çeşitlilik yaratmayı hedeflemektedir. Bahçeye giden üç farklı..
Savaş ve terör dünyanın her yerinde insanları, mülteci durumuna düşürmektedir. Sığınmacıların serüveni dehşet verici ve belirsizlikle..
Alçak çitler çini üzerinde bulunan ve Osmanlı mimarisi ve tasarımında yaygın olarak kullanılan geleneksel bir geometrik İslam desenine dayanır.&..
Bu bahçe barış yolunun oldukça kırılgan bir yol olduğunu ifade ediyor. Bahçenin bir tarafı sert ve dikenli tellerden oluşmaktadır, devamında ise..
Dinlenmek için nehir yatağına döşenmiş, bir tarafı İngiliz esintileriyle katmanlı çitlenip, otlarla renklendirildi. Diğer tarafında bahçe yukarı..
Bu bahçe post moderniteyi keşif için ideal bir yerdir. Burada gelenek ve modernite çatışır ve düzeltilemez, kırık dökük bir şekil meydana getirir. Ziyaretçiler burad..
Bahçe için ilhamı çağdaş tasarımdan ve İngiliz tarihinden almıştır. Doğrusal düzeni, meyve ağaçları, soğutma suyu ve bitkileri ile de huzurlu bi..
Bu bahçe İskoç yamaçları ve Ortadoğu bahçelerinden ilham alan iki küçük bahçeye ayrılır. Ülkeden ülkeye dolaşan insanları tasvir eden kumlu bir ..
Bu bahçe, Paris’in ruhunu içeren modern tarzıyla, Beşiktaş Bahçe Festivali için barış teması üzerine tasarlandı. Özgür ve hür olmayı temsil eden bir düşünceyle, yoğun şeh..
Samimi ve odaklı bir ilişki sağlayan basit bir konsept. Toplumun eski klişelerle kitapları kapaklarıyla yargıladıkları günümüzde. Karşımızdakile..
İran’da inançların mimari ve sanat akımları üzerinde büyük etkisi vardır. İslamiyete kadar doğal kuvvetlere inanan İranlılar İslamiyetten sonra ..
‘Yuva’ tasarımcısının kafa dinlemek, bitki ile yeşilliğin ortasında oturup derin düşüncelere dalmak için yarattığı ideal bir bahçedir. Tüm alan, geleneksel İngiliz kı..
Fırtınadan korunacak bir sığınak, barış ve savaş, ışık ve karanlık, iyi ve kötü ve hayatın katmanlı karmaşasıyla ilgilenen bir tasarım. Sert siyah yüzeyin çatlayıp dikitl..
Bu bahçe, her ikisi de dinamik şehirler olan İstanbul ve Rotterdam’ı yansıtır. Bahçe iki kısımdan oluşur. İki şehrin özellikleri fo..