Ortaköy Yetimhanesi
Ortaköy Yetimhanesi

Ortaköy Yetimhanesi

    1- Yunus Karma
    Bir Yetimhane Yedi Deneyim 
    2- Ek Biç Ye İç
    Üretken Kent Bahçesi 
    3- Ek Biç Ye İç
    Mutfak 
    4- İstanbul Moda Akademisi (IMA)
    Neyse O Sergisi 
    5- Soyoung Chung
    Yuvarlak Katmanlar 
    6- Shinji Turner - Yamamoto
    Evrensel Ağaç Projesi - İstanbul 
    7- Superpool + Memed Erdener
    Manolyanın Kokusu Bize Hiçbir Şey Hatırlatmıyor. 

PROJELER
Projenin amacı, Ortaköy’deki terk edilmiş Yetimhane’yi yeniden işlevlendirmek ve iç mekânda hidroponik, dış mekânda da yükseltilmiş yataklarda topraklı tarım teknikle..
Terk edilmiş bir bina olan Ortaköy Yetimhanesi, Ulusal ve Uluslararası tasarımcıların yaptıkları çeşitli uygulamalar ile binayı Festival..
Shinji Turner-Yamamoto, Japon asıllı Amerika’da yaşayan bir sanatçı. Yaptığı resim, heykel ve uygulamalarda malzeme olarak ağaçlar, fosiller ..
Hafıza, bilgiyi depolama, saklama ve sonrasında geri çağırma yetisi olarak tanımlanmıştır. Fakat bugün, ortak geçmişimizi “hatırlamak” istediğimizde bazı karanlık alanlar..
Çöl:Bol bol yeşil ve canlı renklerle özdeşleşmiş doğa anlayışımızın sınırlarını zorlayalım. Bu odada, ekosistemin zenginliklerinden biri olan çöl habitatını hi..
Soyoung Chung Seul’de doğmuş, Paris’te güzel sanatlar okumuştur. Çiçek Ev’de ayna ve küçük bahçe temalı disklerden oluşan bir enstalasyon se..
Uluslararası Moda Okulları Birliği (IFFTI) üyesi olan İMA, dünyada kabul görmüş alışılmışın dışında bir eğitim programı sunar. İstanbul Moda Akademisi (İMA)..