Prof. Dr. Aykut Barka Deprem Parkı
Prof. Dr. Aykut Barka Deprem Parkı

Prof. Dr. Aykut Barka Deprem Parkı

1- Sims Alladio
Barış Yolu - UFB * 
2- Esra Parr

İstanbul’da Bir İngiliz Bahçesi - UFB * 
3- Owen Morgan

Kaosun İçindeki Uyum - UFB * 
4- Adam Kalinowski

Kucak 
5- Urmia Peyzaj (Sara Dadras)

İran Bahçesi
6- Yerel Yönetim Standları ve Perakende Satış Standları 

7- Sahne

8- Topiary Adası

9- Bilim Alanı 

10- Çocuk Bölümü

11- Açık Derslikler 

11- Laure Devenelle
Origami ile Mozaik
12- Açıkhava Sineması 

13- Yeşil Çatı 

14- Erwin Stam

Bağlılık Bahçesi – Rotterdam ve İstanbul - UFB * 
15- Pip Probert
İstanbul’a Yol Alırken - UFB * 

16- Kate Gould
İki Yönlü Bahçe - UFB * 

17- Josh Chapman
Meyve Bahçesi - UFB *

18- Damien Michel
Hürriyet ve Özgürlük - UFB * 

*UFB - Uluslararası Festival Bahçesi

PROJELER
Barışa giden birçok yol tasvir edilmiştir. ‘Yollar her taraftan gider, bazıları belirsiz ve bazıları net görünür. Yolda karşılaşılan zor..
İki Yönlü Bahçe, içine giren ziyaretçiyi bir konu hakkında farklı yollarda gezdirerek ilgiyi kızıştırmayı ve çeşitlilik yaratmayı hedeflemektedir. Bahçeye giden üç farklı..
Alçak çitler çini üzerinde bulunan ve Osmanlı mimarisi ve tasarımında yaygın olarak kullanılan geleneksel bir geometrik İslam desenine dayanır.&..
Bu bahçe barış yolunun oldukça kırılgan bir yol olduğunu ifade ediyor. Bahçenin bir tarafı sert ve dikenli tellerden oluşmaktadır, devamında ise..
Bu bahçe post moderniteyi keşif için ideal bir yerdir. Burada gelenek ve modernite çatışır ve düzeltilemez, kırık dökük bir şekil meydana getirir. Ziyaretçiler burad..
Bahçe için ilhamı çağdaş tasarımdan ve İngiliz tarihinden almıştır. Doğrusal düzeni, meyve ağaçları, soğutma suyu ve bitkileri ile de huzurlu bi..
Peyzaj sektöründe hizmet veren firmalara verilecek stantlarda tanıtım ve perakende satış yapılabilecek. Stantlar yerel yönetimler, ulusal ve..
Bu bahçe, Paris’in ruhunu içeren modern tarzıyla, Beşiktaş Bahçe Festivali için barış teması üzerine tasarlandı. Özgür ve hür olmayı temsil eden bir düşünceyle, yoğun şeh..
Tasarımcı, toprağı ve toprağın sahip olduğu doğal bitki örtüsünü kullanarak bitkisel bir oluşum gerçekleştirmektedir.
İran’da inançların mimari ve sanat akımları üzerinde büyük etkisi vardır. İslamiyete kadar doğal kuvvetlere inanan İranlılar İslamiyetten sonra ..
Festivalle birlikte canlı botanik heykeller Beşiktaş’a yerleşecek.
Beşiktaş Halk Eğitim Merkezi’nin profesyonel eğitmenleri önderliğinde dersler festival kapsamında açık havaya taşınıyor.
Beşiktaş Halk Eğitim Merkezi tarafından verilen yoga, pilates ve fitness dersleri Festival kapsamında açıkhavaya taşınıyor. ..
Baharın getirdiği çiçek ve bitki kokuları eşliğinde film gösterimleri de açıkhavada, festival parklarında gerçekleştirilecek. ..
Beşiktaş Halk Eğitim Merkezi, STK’lar ve pek çok firma, isimler tarafından verilecek. Çocuklar ve yetişkinlere yönelik atölye çalışmaları..
Bilimi sevdirecek, doğayı bilimle birlikle anlatarak yeşile, toprağa, bitkilere ait öğretici ve eğlenceli projeler çocuklarla birlikte özel ..
Bu bahçe, her ikisi de dinamik şehirler olan İstanbul ve Rotterdam’ı yansıtır. Bahçe iki kısımdan oluşur. İki şehrin özellikleri fo..