Dünya Barış Parkı
Dünya Barış Parkı

Dünya Barış Parkı

1- Ek Biç Ye İç
Akuaponik Bahçe / Aquaponic Garden
2- Matthew Childs
Sığınak Aramak – Mülteciler İçin - UFB * Seeking Refugee - IFG *
3- Graham Bodle
Bir İngiliz’in Egzotik Bahçeyle Buluşması - UFB * / English Meets Jardin de Exotic - IFG *
4- Sheena Seeks
Yollar - UFB * / Routes - IFB *
5- Ben Hoyle
Sen ve Ben – Biz ve Onlar - UFB * You & Me – Us & Them – IFG*
6- Birge Yıldırım ve Ozan Avcı
Kuşluk - ÖAE ** / Birdscape - PSI **
7- Elif Çelik ve Zeynep Hagur
“Yeni Bahçe” - Doğal Olanla Barışmak - ÖAE ** / “New Garden” – To Reconcile with Nature - PSI **
8- Sarah Wilson
Yuva - UFB * / The Haven - IFG *
9- Adam Kalinowski
Sonsuz Yeşil Döngü
10- Ceylan Dökmen
Parmak İzi - UFB * / Fingerprint - IFG *
11- Heykel Parkı / Sculpture Garden
12- Tony Smith
Fırtınadan Korunacak Bir Sığınak - UFB* / Shelter from the Storm - IFG*
13- Laure Devenelle
Hava Çiçekleri / Air Flower

* * UFB - Uluslararası Festival Bahçesi 
* IFG - International Festival Garden 
 ** ÖAE - Özgür Alan Enstalasyon
 ** PBI- Public Space Installation PROJELER
Projenin amacı, Dünya Barış Parkı’nda yer alan süs havuzunu balık beslenen ve meyve, sebze ve yeşillik üretilen bir kent bahçesine dönüştürmek. Bunu başarmak için ekoloji..
Parmak İzi tasarımı doğanın izlerinin, insanla ilişkisini yansıtmaktadır. Dökmen’in bu tasarımı kalıcı festival bahçesi olarak Beşiktaş parkları..
Savaş ve terör dünyanın her yerinde insanları, mülteci durumuna düşürmektedir. Sığınmacıların serüveni dehşet verici ve belirsizlikle..
Dinlenmek için nehir yatağına döşenmiş, bir tarafı İngiliz esintileriyle katmanlı çitlenip, otlarla renklendirildi. Diğer tarafında bahçe yukarı..
Bu bahçe İskoç yamaçları ve Ortadoğu bahçelerinden ilham alan iki küçük bahçeye ayrılır. Ülkeden ülkeye dolaşan insanları tasvir eden kumlu bir ..
Samimi ve odaklı bir ilişki sağlayan basit bir konsept. Toplumun eski klişelerle kitapları kapaklarıyla yargıladıkları günümüzde. Karşımızdakile..
Ahşap heykeller Festival parklarında yer alacak!
Kuşluk, kelime olarak hem büyük kuş kafesi hem de kuşlara yem verilen zaman anlamındadır. Bu zamansal ve mekânsal durum kuşluğun tasarımı açısından da önemlidir. Kuşluk, ..
Kentsel ölçekte peyzajın; mevsimlik çiçek ve renk, budanmış bitki ve çim, desen ve geometri olarak algılanmasını eleştirir.  Bitkilendirmenin bir süsleme aracına dön..
‘Yuva’ tasarımcısının kafa dinlemek, bitki ile yeşilliğin ortasında oturup derin düşüncelere dalmak için yarattığı ideal bir bahçedir. Tüm alan, geleneksel İngiliz kı..
SONSUZ YEŞİL DÖNGÜ projesinde kullandığı sistem YEŞİL DUVAR sistemidir. Bu sistemin uzun vadede çok sıcak ve kuru bölgeler için bir çözüm olacağını belirtmek için tasarla..
Fırtınadan korunacak bir sığınak, barış ve savaş, ışık ve karanlık, iyi ve kötü ve hayatın katmanlı karmaşasıyla ilgilenen bir tasarım. Sert siyah yüzeyin çatlayıp dikitl..